Oferujemy pełny zakres instalacji multimedialnych, a nasza oferta opracowana została tak, aby spełniać wszystkie współczesne wymagania i potrzeby naszych klientów. Zapewnia to techniczne możliwości skutecznego i atrakcyjnego przekazywania informacji za pomocą wszystkich stosowanych obecnie środków prezentacji audiowizualnych.
 
Złącze HDMI zapewnia transmisję nieskompresowanego sygnału cyfrowego wizji i fonii, przekazując dane cyfrowe bez żadnych zniekształceń czy ubytków jak rownież gwarantuje bezpieczną transmisję.

Za pośrednictwem pojedynczego kabla może być przekazywany zarówno cyfrowy sygnał dźwięku, jak i sygnały wideo o wysokiej rozdzielczości.
 
 
 

W roku 1998 pod nazwą Digital Display Working Group (DDWG) zawiązano zespół, który miał opracować cyfrowy interface służący do przesyłu sygnału wizyjnego. Jego sygnatariuszami w początkowej fazie zostały firmy: Compaq, Fujitsu, Hewlett-Packard, IBM, Intel, NEC oraz Silicon Image. W roku 1999 ogłoszono założenia DVI - (Digital Visual Interface), rozwiązania opartego na technologii Silicon Image. Rok później ogłoszono założenia rozwiązania, które miało na celu zabezpieczenie sygnału przed kopiowaniem, nazwanego HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection), a które jest obligatoryjne we wszystkich urządzeniach konsumenckich (DVI pierwotnie miało być stosowane w środowisku PC). DVI pozwala na przesył nieskompresowanych sygnałów wizyjnych w domenie cyfrowej o rozdzielczości 1600x1200 pikseli (przy częstotliwości 60 Hz) i można za jego pośrednictwem przesłać sygnał aż do 1080p (progressive). Możliwe jest specjalne połączenie, nazwane dual-link DVI, rozdzielczość wzrasta wówczas do 2048x1536 pikseli (QXGA). Maksymalna szybkość przesyłu, to 3.96 GB/s.

 
 
 

HDMI (High Definition Multimedia Interface) również jest "dzieckiem" firmy Silicon Image, która w roku 2000 założyła HDMI Working Group, w skład którego weszły: Hitachi, Matsushita Electric, Philips, Sony, Thomson i Toshiba. Od początku był to format przeznaczony dla sprzętu konsumenckiego.

HDMI zapewnia przesył wszystkich sygnałów cyfrowych jednym przewodem. Za tym rozwiązaniem przemawia mniejsza wtyczka łącza, dostosowana do wymaganych impedancji oraz znacznie dłuższa dopuszczalna długość kabla - liczona w dziesiątkach metrów.

Niespełna rok temu w typowym zestawie kina domowego technologia DVI była uznawana za najdoskonalszą formę przesyłu obrazu. Obecnie technologia ta jest stopniowo wypierana przez łącze HDMI.

DVI i HDMI to technologie przesyłu obrazu cygrowego bez konieczności konwersji sygnału. W zwyczajnych połączeniach analogowych sygnał był poddawany konwertowaniu co powoduje stratę jakości obrazu.

 
 
 

DVI (Digital Video Interface)

Standard łączy DVI opracowano jako rozwiązanie alternatywne dla analogowej transmisji sygnałów wizyjnych z kart graficznych do monitorów plazmowych i LCD. DVI świetnie się nadaje do przesyłania obrazów wysokiej rozdzielczości (HDTV) dzieki duże prędkości transmisji.

HDMI (High Definition Multimedia Interface)

Niedługo chwili wejścia na rynek standardu DVI rownolegle pojawił się HDMI (High Definition Multimedia Interface). HDMI dodatkowo zapewniało przesyłanie cyfrowego sygnału audio. HDMI jest całkowicie zgodny z DVI i można obie te technologie łączyć, pomimo różnicy typów wtyczek i gniazd. HDMI umożliwia przesłanie jednym kablem sygnału cyfrowego wizji bardzo wysokiej jakości i 8-kanałowego dźwięku. Prędkość przesyłu danych w standardzie wynosi 5 Gb/s. Ogromną zaletą HDMI jest również możliwość stosowania dłuższych przewodów. Standardowe kable mają do 15 m.

 

Nasze instalacje obejmują:

 
  • System nagłośnienia – pozwalający na przekaz dźwięku pochodzącego ze wszystkich źródeł sygnałów akustycznych.
  • System wizyjnych i dźwiękowych urządzeń źródłowych – dających możliwość korzystania z różnych form przedstawienia materiałów podczas prezentacji czy konferencji - możliwość korzystania z różnorodnych źródeł sygnałów.
  • System projekcyjny - umożliwiający prezentację informacji z różnych źródeł sygnałów na ekranie formacie zapewniającym doskonała widocznośc z kazdego miejsca.
  • Systemy oświetlenia i zaciemnienia pomieszczenia.
 

Zapewniamy:

 
  • wykonanie projektu, dostawę urządzeń, instalację i uruchomienie
  • szkolenie użytkowników
  • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 
Wadliwa instalacja, może zniweczyć wszelkie wysiłki włożone w poszukiwanie dobrego sprzętu, z tego też powodu warto powierzyć takie zadania doswiadczonym profesjonalistom.
 

 

 
   
Sygnalizacja włamania i napadu SWiN
Sygnalizacja pożaru SSP
Dźwiękowy System Ostrzegawczy DSO
Telewizja przemysłowa CCTV
Systemy kontroli dostępu AC
Okablowanie strukturalne
Systemy telewizji kablowej oraz satelitarnej
Systemy nagłośnienia PA
Systemy zliczania klientów
Systemy elektryczne
Systemy oddymiania RWA
Automatyka BMS
Systemy audio - wizualne
Systemy prezentacji HDTV
Inteligentny dom
   
 
Strona startowa O Firmie Partnerzy Oferta Systemy HDTV Referencje Certyfikaty Do pobrania Kontakt
Copyright 2009 © Wszystkie prawa zastrzeżone dla JR PST